Dyrektor generalny Twittera przyłącza się do walki z brutalnością policji w Nigerii, wzywa do darowizn na rzecz Bitcoinów.

Granty Bitcoin Square Crypto

Trwający protest przeciwko brutalności policji w Nigerii wzbudził duże zainteresowanie zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym, w tym zainteresowanie dyrektora generalnego Twittera, Jacka Dorseya.

W ostatnim tweecie Dorsey zaapelował do posiadaczy Bitcoinów na Twitterze o przyłączenie się do Nigeryjczyków w walce ze Specjalnym Oddziałem Antyrabunkowym (SARS).

Protest #EndSARS, który od kilku tygodni ma tendencje w mediach społecznościowych, ma na celu położenie kresu brutalności policji, która obecnie ma miejsce w Nigerii.

Protesty rozpoczęły się 4 października, kiedy to tysiące Nigeryjczyków wyszło na ulice, wzywając rząd do rozwiązania organu ścigania, SARS, który odwrócił się do wymuszania i zabijania tych samych obywateli, których mieli obowiązek chronić.

Protest ten został zainicjowany przez nigeryjską młodzież, która była głównym celem brutalności SARS.

Wyszli oni masowo na ulice, aby wyrazić swoje żale w związku z zabójstwami ich kolegów.

Na Twitterze Dorsey zachęcał swoich zwolenników do przekazywania datków Bitcoin na rzecz tej sprawy, łącząc się z kryptońską stroną internetową, zarządzaną przez grupę nigeryjskich feministek, które są aktywnie zaangażowane w demonstracje #EndSARS poprzez fundraising, protesty i media społecznościowe.

Jack Dorsey nie jest jedynym, który okazał zainteresowanie protestem. Kilka innych inicjatyw kryptokurwalutowych przekazało darowizny na rzecz tej sprawy.

Zaledwie kilka dni temu, Ray Youssef, dyrektor generalny Paxful, również napisał tweet na temat protestu #EndSARS. Zaznaczył on, że policja atakuje nigeryjską młodzież, która używa krypto walut, nadużywając w ten sposób swoich praw człowieka.

Powiedział: “To jest prawdziwy kryzys praw człowieka, który ma miejsce teraz. Policja atakuje młodych przedsiębiorców za posługiwanie się kryptonimem. Nigeryjczycy genialnie przyjęli kryptografię wcześnie i wykorzystali ją legalnie, aby wyjść z ubóstwa i przywrócić Nigerii honor, a to jest ich nagroda”.

Jack Dorsey jest wielkim fanem Bitcoina od bardzo dawna. Kilka tygodni temu wskazał, że Bitcoin jest najlepszą walutą w Internecie.